Історія школи

Одне з найдавніших міст часів Київської Русі, розташоване на обох берегах річки Остер, притоки Десни, що потопає в зелені садів і парків. Сучасний Ніжин -один з адміністративних, економічних і культурних центрів Чернігівської області, унікальний пам'ятник містобудування XVII - XVIII ст., де майже без змін збереглася забудова історичного центру. 24 величні храми не одне століття оберігали нашу Ніжинську землю від усього лихого, рятували від духовного злидарства. До Ніжина за наукою йшли в гімназію Вищих наук князя Безбородька, в жіночі та чоловічі навчальні заклади. Тому з ним пов'язані імена таких видатних діячів вітчизняної культури і науки, як М. В. Гоголь, Л. І. Глібов, Є. П. Гребінка, Ю. Ф. Лисянский, С. П. Корольов, М. Заньковецька, О.О. Богомолець, П.О. Куліш та багато інших. Насичений ритмами творення його сьогоднішній день. В усі пори року їдуть сюди туристи. Місто обласного підпорядкування, районний центр. Територія міста складає близько 50 кв. кілометри, населення - 76000 чоловік (станом на 1.01.2001 року), площа району - 1515 км. кв., населення району - 37200 чоловік. Важливий вузол залізничних і автомобільних шляхів. Від Києва до Ніжина - 126 кілометрів, до Чернігова - 83 кілометри.

Місто  Ніжин - невелике давнє містечко у північно - східній частині України на березі річки Остер, що впадає в Десну. Наше місто цікаве подіями і людьми, які його населяють.

У місті зводився завод "Прогрес", який розпочав інтенсивне житлове будівництво для працівників свого заводу.  Незабаром з'явився великий мікрорайон на декілька тисяч жителів. Відкриття школи було об'єктивною необхідністю.  Будівництво школи розпочалося у 1982 році і швидкими темпами було завершено до 1 вересня 1984 року. Очолив педагогічний колектив Демиденко В'ячеслав Опанасович, учитель вищої категорії, методист, відмінник освіти.
       Приміщення її 3-поверхове і складається з 3-х сполучених блоків загальною площею - 98362 м2.
За проектом школа розрахована на 1570 учнів і у 2012 - 2013 навчальному році у ній навчається 887 учнів, працює 82 педагоги, із них: учителів - методистів - 20, старших учителів - 19; спеціалістів вищої категорії - 55; першої категорії - 15; другої категорії - 8; спеціалістів - 4. Має звання "Заслужений працівник України" - Петренко Л.Б., учитель початкових класів

Директор школи Павлюченко Т.М. неординарна і творча особистість.

Для учнів функціонують молодіжні організації,, клуб "Планета", клуб юних техніків, шахова школа; для педагогів - динамічні клуби "Проблема", "Сходинки", ШППД, творчі групи.
        У 2014 році школа буде святкувати 30-річний ювілей.