Ніжинська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 15

Сторінка соціального педагога

Соціальний педагог

Петрик Юлія Володимирівна

Основна мета роботи Юлії Володимирівни, полягає у забезпеченні соціально-правового захисту учнів школи та попередження впливу негативних соціальних чинників на формування та розвиток особистості дитини.

У школі Юлія Володимирівна являється інспектором з охорони дитинства.

Соціальний педагог працює над:

- соціально-педагогічним супроводом дітей, які потребують особливої уваги;

- профілактикою негативних явищ та пропагандою здорового способу життя;

- організацією взаємодії навчального закладу, сім'ї, служби у справах дітей, кримінальної   міліції, органів місцевого самоврядування, громадських організацій.

- організацією безкоштовного харчування в шкільній їдальні;

- захистом прав дітей, як інспектор з охорони дитинства .

Функції роботи:

- діагностична: вивчення особливостей діяльності та розвитку учнів, визначення рівня знань про    вплив на організм шкідливих звичок, дослідження спрямованості впливу колективу, мікросередовища, сімейного виховання тощо.

- прогностична: прогнозування посилення негативних чи позитивних сторін соціальної ситуації.

- консультативна: рекомендації учням, батькам, вчителям, молодіжним об'єднанням з питань   розв'язання конфліктів та проблемних ситуацій.

- захисна: захист прав дітей, представлення їх інтересів в різноманітних інстанціях.

- профілактична: запобігання негативним проявам в учнівському середовищі, пропаганда здорового способу життя.

- соціально-перетворювальна: соціально-педагогічний захист соціально незахищених категорій дітей, сприяння професійному самовизначенню.

- організаційна: координація взаємодії всіх суб'єктів виховання, сприяння участі дітей у науковій, технічній, художній творчості.

А також:

- переконує учнів у доцільності дотримання соціально значимих норм та правил поведінки, ведення здорового способу життя;

- сприяє запобіганню негативним явищам в учнівському середовищі;

- здійснює соціально-педагогічний супровід навчально-виховного процесу, соціально-педагогічний патронаж соціально незахищених категорій дітей;

- сприяє соціальному і професійному визначенню особистості, дбає про професійне самовизначення та соціальну адаптацію молоді;

- забезпечує дотримання норм охорони та захисту прав дітей і підлітків, представляє їхні інтереси у різноманітних інстанціях (службі у справах дітей, міліції, суді тощо);

- координує діяльність й взаємодію всіх суб'єктів соціального виховання;

- сприяє соціально корисній діяльності дітей і підлітків;

- веде відповідну документацію та статистичну звітність за результатами роботи в навчальному закладі;

- бере участь у роботі педагогічної ради школи, нарадах, які проводяться адміністрацією школи.