Наша школа

Із 82 педагогічних працівників - 55 мають вищу кваліфікаційну категорію; звання "старший учитель" -19; "Вчитель - методист" - 20, нагороджені знаком "Відмінник освіти України" - 12, медаллю "За трудову відзнаку" - 1, Заслужений учитель України - 1.

Матеріальна база

У розпорядженні учнів - 2 комп'ютерні класи, підключені до всесвітньої мережі Інтернет, 2 кабінети фізики, 2 кабінети хімії, кабінет музики, хореографічний клас, 5 кабінетів трудового навчання, навчальні кабінети з різних предметів, 2 спортивні зали, стадіон.

Наші здобутки

"Дитиноцентризм - пароль сучасної школи і школи майбутнього." "В. Кремінь

68 учнів школи (12,2%) нагороджені Похвальним листом за відмінні успіхи у навчанні, 291 - закінчили минулий навчальний рік на "7" - "12" балів (38%). 7 учнів 9-х класів отримали свідоцтво з відзнакою, золотою медаллю нагороджено 6 учніd.
   У школі І ступеня іноземна мова вивчається з 1 класу. Майбутнє за новими інформаційними технологіями, тому учні 2 – 4 класів вивчають „Сходинки до інформатики”. Завдяки спонсорській допомозі фірми "Метекол" та батьківських коштів закупили програму для 1-6 класів та підручники для 2 класів.
   Учні одержують первинні танцювальні навички з хореографії в позаурочний час.
   Учні 5В, 7А та 8А класів вивчають дві іноземні мови: англійську та німецьку. 9-В,Г класи з вивченням економіки. З 8 класу починається профілізація напрямків, тому 8 Б клас з профільним вивченням географії та біології, 8А – англійської мови, 9-А - клас з поглибленим вивченням математики. Ефективним засобом диференціації навчання у школі ІІІ ступеня є профільне навчання. Тому класи були скомплектовані таким чином: 10А , 11А– економічний профіль, 10-Б – універсальний, 11-Б – української філології. Для впровадження різних організаційних форм роботи з учнями широко використовується варіативний компонент навчального плану.

Фізична культура та спорт

Учні школи в 2007, 2009, 2010, 2011 та 2012 роках представляли Чернігівську область на Всеукраїнських змаганнях „ Старти надій ” у МДЦ "Артек" (учителі фізвиховання Кисіль В.А. Ремез Ф.Д. та Шмаровоз С.П.). У 2009-2010 н.р. команда з футболу стала другою, з легкої атлетики - першою, з баскетболу - першою, з волейболу - першою, з настолльного тенісу - першою. В естафеті, присвяченій 65-річниці визоваленння у Великій Вітчизняній війні - першою, і "Нащадках козацької слави" - 6 місце. Збірна команда школи, переможниця обласних змагань, у складі 14 учасників з 10 по 30 березня 2011 року знаходилась в МДЦ "Артек" м. Гурзуф, де відбувався фінальний тур Всеукраїнських змагань "Ігри Чемпіонів" (С.П. Шмаровоз). У 2012 році команда ЗОШ 15 також виборювала призові місця у фінальному турі Всеукраїнських змагань у МДЦ "Артек" м. Гурзуф. В цьому навчальному році вчителі фізкультури готують команду учнів школи для участі в обласному етапі змагань "Нащадки козацької слави" від м. Ніжин.

Естетичне виховання

Крім міцних знань основ наук живе в школі творчість і фантазія, театр, музика. Створено танцювальну групу учнів 5-11 класів, яка є неодноразовим переможцем міських конкурсів "Євроденс", лауреатом обласних конкурсів. Солісти школи відомі у всьому місті, займають призові місця в обласних конкурсах.

Виховна робота

Головне завдання національного виховання - це формування і розвиток соціально активної, гуманістично спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадянською гідністю, почуттям національної самосвідомості. Педколектив школи велику увагу приділяє комплексному вихованню - це і естетичне, і екологічне, народознавче, фізичне, трудове, і моральне. Тому так плануємо роботу, щоб дати можливість дітям проявляти ініціативу, самостійність, що дає їм змогу розкрити себе, проявити свої здібності, знання, таланти. В школі працюють гуртки естетичного, технічного напрямку.

Початкова школа

З 2000 року вчителі початкових класів працюють за Міжнародною програмою "Читання та письмо для розвитку критичного мислення". Петренко Л.Б., Кутузова О.Л., Опанасенко І.Е., Шуляк Н.В., Дідик О.В., Шевчун Н.М., опанували програму в Науково - методичному Центрі розвитку критичного образного мислення "Інтелект", використовують методичні стратегії, брали участь в експериментальній дослідницькій роботі. Цікаво розв'язує проблему навчання через театралізоване мистецтво вчитель - методист, Заслужений учитель України, нагороджена знаком "Відмінник освіти України", переможець конкурів "Творчість освітян" 2000 та 2003років та "Класний керівник - крок у ХХІ століття" 2000 року. (1-Б клас 2007-2008 н.р.) Петренко Л.Б. Видавництво "Країна мрій" м. Харків випустило її книгу для читання з основ здоров'я учням 1-4 класів "... як Гавеня-шкоденя абетку безпеки вчило". Фірма "Аспект" в м. Ніжин видала книги про історію Ніжина "Ніжин - древній і завжди юний" та "Ніжин із глибини віків". Особистісно - зорієнтоване навчання втілює Лісовська Л.М.- вчитель - методист з вищою кваліфікаційною категорією. (2-В клас 2012-2013н.р.)

Дідик О.В. зайняла ІІ місце в обласному етапі "Педярмарок-2009" у номінації "Образотворче мистецтво", І місце у міському етапі педярмарку в 2010р. 2010-2011 н.р. - переможець міського туру та лауреат обласного туру конкурсу "Учитель року 2011"

Шуляк Н.В. зайняла ІІ місце в обласному етапі"Педярмарок - 2010р" у номінації "Початкові класи".

У 2008 -2009р. 26 членів педколективу взяли участь і стали переможцями (І місце) Всеукраїнського конкурсу "Початкова школа ХХІ століття" в номінації "Творчий колектив" (м. Київ).

Адміністрація школи буде рада бачити Вас і Ваших дітей в стінах нашої школи.