Методична робота ЗОШ І - ІІІ ст. №15 м. Ніжина.

У школі працює 82 учителі, які об'єднані в 10 методичних об'єднань. Проблема, над якою працює педагогічний колектив: "Розвиток творчих здібностей учнів на уроці через впровадження педагогічних інноваційних технологій. Формування творчої особистості учителя і учня в школі".

Роботу над науково-методичною проблемою школи реалізують 10 методичних об‘єднань, клуб молодих учителів “Проблема”, динамічна група “Сходинки”, школа передового педагогічного досвіду, діяльність яких координують педагогічна і методична ради. Активно розпочали роботу творча група з використання  ІКТ в рамках програми «Школа-новатор» і група «Креатив».   В основу діяльності груп покладено ідеї застосування новітніх інформаційних технологій, форм, методів, засобів навчання, виховання, управління пізнавальною діяльністю школярів, створення творчої атмосфери для реалізації навчальних програм, методичних рекомендацій .

На засіданнях педагогічної ради реалізація науково-методичної проблеми школи розглядалась шляхом вивчення стану викладання предметів: музичного мистецтва, географії, української мови, викладання  математики у школі І ступеня, роботи з обдарованими учнями, удосконалення системи виховної роботи.

Методична рада розробила заходи з управління самоосвітою педагогів, поновлювала банк даних про досягнення психолого-педагогічної науки та передового педагогічного досвіду.

В рамках постійно-діючого семінару «Сучасний урок: проблеми, пошуки» проведено засідання  методичної ради за темами “Аналіз методичної роботи за 2011-2012н.р.», «Завдання методичної служби на 2012-2013н.р.”, “Удосконалення навчально-виховного процесу на основі сучасних технологій”, педагогічні читання «Творчою людиною можна народитися, творчості можна і навчитися”, психолого-педагогічні практикуми: «Особистісний підхід до школярів» та „Значення і можливості навчального предмета”, психолого-педагогічний семінар «Проектні технології, як одна із умов компетентнісного підходу до навчально-виховного процесу»,  круглий стіл «Через творчість до успіху».

Науково-методичною радою закладу продовжено роботу Школи передового педагогічнго досвіду,  з проблеми «Інтерактивні технології навчання» , керівник  учитель початкових класів Опанасенко І.Е У роботі ШППД велика увага приділяється вдосконаленню педагогічної майстерності, модернізації педагогічних технологій, розвитку самоосвітньої діяльності  та колегіального співробітництва вчителів.

Динамічна група “Сходинки” під керівництвом учителя початкових класів Шевчун Н.М. переймається проблемами наступності при переході учнів з дитячого садка до школи, зі школи І до школи ІІ ступеня, коригує роботу методичних об‘єднань в цьому напрямку, проводить дослідження з втілення методичних рекомендацій щодо забезпечення успішного навчання школярів. З метою пошуку шляхів задовільної адаптації учнів 5-х класів до навчання в основній школі, проведено  сумісне засідання вчителів 4-х та 5-х класів з теми «Психолого-педагогічне забезпечення процесу адаптації учнів 5-х класів». Як результат роботи групи – перемоги учнів    5-х класів у  ІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка.

Одним із провідних завдань клубу « Проблема»  (керівник Дейкун І.О.) є забезпечення необхідних умов для творчої діяльності молодих педагогів, надання їм допомоги в проходженні ступенів становлення і методичного росту.  учителя економіки Дейкун І.О. Головним стержнем роботи клубу є:

- здійснення заходів із поглиблення психолого-педагогічних знань, методології навчання, вивчення директивних документів, нормативних та інструктивно-методичних матеріалів Міністерства освіти і науки України.

- поглиблення науково-теоретичної підготовки з предмета та методики його викладання, поповнення знань із суміжних предметів, які викладає молодий педагог.

- ознайомлення з підходами до виховного процесу в школі, до формування всебічно розвиненої особистості в системі життєтворчості.

- організація стажування молодих учителів через відвідування уроків досвідчених педагогів;

-  закріплення наставників;

-  складення графіку консультацій та  індивідуальних бесід.

У І семестрі проведено засідання клубу на тему «Сучасний урок – основна форма організації навчального процесу», практичне заняття « Педагогічні ситуації. Як знайти правильний вихід», психологічний тренінг «Педагогічний такт –  одна з умов успішної педагогічної діяльності».

Творча група «Креатив»  під керівництвом Дідик О.В. спрямовує роботу на  творчо-пошукову діяльність учителів, запровадження педагогічних технологій, які забезпечують розвиток творчих здібностей школярів, формування їх креативного мислення; стимулювання творчої діяльності. У І семестрі 2013-2014 н.р  проведено майстер-класи  педагогів     Волинець Т.А., Шевчун Н.М., Панахна В.В. з використанням методики розвитку креативного мислення вихованців.

В рамках програми «Школа – новатор»  Шевчун Н.М. поділилася своїм досвідом щодо використання комп’ютерних засобів навчання на уроках української мови (навчання грамоти,  1 клас).

Результати дослідження показали, що більша частина педагогів забезпечують навчання, яке базуються на проектах і співпраці з школярами, що сприяє формуванню знань, вимагає саморегулювання  та самооцінювання. В рамках даної програми Дідик О.В. поділилася своїм досвідом щодо використання комп’ютерних засобів навчання на уроках образотворчого мистецтва.

Видається в школі альманах "Рідне слово".

Із досвіду роботи Петренко Л. Б. (фрагмент уроків з ОБЖ у 4 класі)
Із досвіду роботи Нахаєва І. А. (урок - гра "Слабка ланка") .
Із досвіду роботи Москотіної О. І.
Із досвіду роботи Шевчун Н.М.
Із досвіду роботи Кісіль В.А.
Із досвіду роботи Дусь Л.В.
Із досвіду роботи Гінди М.А.

Із досвіду роботи Рожовець Н. М.
Із досвіду роботи Топчій В.В.
Із досвіду роботи Власова Т. І. Фотоінформація з виставки учнівських робіт.